CU měděné pájecí tvarovky
- CU koleno 5090 (A x A) 90°
- CU koleno 5092 (A x I) 90°
- CU oblouk 5002 (A x A) 90°
- CU oblouk 5001 (A x I) 90°
- CU oblouk 5041 (A x A) 45°
- CU oblouk 5040 (A x I) 45°
- CU T-kus 5130
- CU T-kus redukovaný
- CU přechod vnější 4243G (A x AG)
- CU přechod vnitřní 4270G (A x IG)
- CU nátrubek
- CU nátrubek redukovaný 5240 (A x A)
- CU vsuvka redukovaná 5243 (A x I)
- CU víčko
- CU hrdlo s převlečnou matkou 5240G
- CU oblouk s převlečnou matkou 5002G
- CU šroubení 4340
- Cu šroubení s vnitřním závitem 4340G
- CU šroubení s vnějším závitem 4341G
- CU pájecí kulový kohout
- CU T-kus 4130G
- CU nadoblouk 5085 (A x A)
- CU nadoblouk 5086 (A x I)
- CU nástěnka 4472G
- CU koleno 90° 4090G
- CU příchytky na potrubí
- Pájky, příslušenství
- Nářadí pro CU
- CU Trubka
Nejprodávanější
Měděné trubky a tvarovky jsou typem komunikačních prvků určených pro výstavbu vodovodních, topných, plynových a ventilačních sítí. Měděné trubky a tvarovky jsou typem komunikačního prvku určeného pro výstavbu vodovodních, topných, plynových a ventilačních sítí. Zajímavé je, že měděné trubky se používaly pro stavbu prvních potrubí již ve starověkém Egyptě. To není překvapivé, protože kov se díky své pružnosti a poddajnosti velmi snadno opracovává. Od té doby uplynuly tisíce let, během nichž lidstvo vynalezlo nejen bronz, litinu, ocel, ale také plastové komunikace. Měděné trubky a pozdější tvarovky však zdaleka nepatří do historie a díky jedinečným vlastnostem tohoto praktického materiálu jsou stále velmi žádané.
Typy měděných tvarovek
Měděné tvarovky potřebné k vytvoření dělených a nedělených spojů ve výše uvedených trubkách se rovněž dodávají v různých formách. Správný výběr těchto výrobků je důležitý pro vytvoření pevných a odolných spojů mezi různými částmi potrubí, které pak mohou vydržet nejméně 15 let.
Klasifikace měděných tvarovek je následující:
Kompresní měděné šroubení - známé také jako nástrčné šroubení, spojuje se s trubkami bez použití pájení. Takové konstrukce se nazývají podmíněně rozebíratelné, protože jejich spoje jsou sice vzduchotěsné, ale čas od času vyžadují dotažení. Proto se takové trubky nesmí ukládat do podlah nebo stěn s maltovou výplní;
Měděné lisovací tvarovky - připojují se k trubkám lisováním, což je možné díky měkkosti tohoto kovu. Vyznačují se trubkovitými konstrukcemi s nátrubky opatřenými zářezy s těsněním. Při lisování se objímka šroubení částečně deformuje, takže kov přitlačí těsnicí kroužek k trubce a vytvoří vzduchotěsné a trvalé spojení;
Měděné pájecí tvarovky - připojené k trubkám pomocí nejbezpečnější technologie - pájení do jednotné a hermetické konstrukce. Za tímto účelem se konce komunikačních prvků překryjí pomocí kování a připájí. Mezi nimi musí být ponechána mezera minimálně 0,02 mm až 0,4 mm, která se vyplní roztavenou pájkou.